top of page
Фото автораYuliiaShapochka

MASTER SERVICE AGREEMENT (MSA) vs. STATEMENT OF WORK (SOW)

У сфері бізнесу часто використовуються Master Service Agreement (MSA) та Statement of Work (SOW), які є важливими інструментами, що регулюють відносин між замовниками (клієнтами) та постачальниками послуг, але вони мають різні ціліта структуру.

 

Master Service Agreement (MSA) – це рамковий договір, який визначає загальні умови співпраці між двома сторонами. Вінможе включати всі ключові аспекти взаємодії, такі як: правила комунікації та врегулювання конфліктів, відповідальністьсторін, умови конфіденційності, обміну інформацією; стандарти виконання робіт (надання послуг), правила ціноутворення та процес виставлення рахунків та оплати, умови розірвання договору тощо.

 

MSA має більш загальний характер і не охоплює конкретні деталі виконання проєктів. Його головна мета – спростити укладання окремих угод на виконання конкретних робіт під час співпраці, оскільки після підписання MSA сторони можуть швидше узгоджувати деталі кожного проєкту, не переписуючи всі умови з нуля.

 

Master Service Agreement (MSA):

-        встановлює основні положення та умови, що регулюють відносини між сторонами; гарантії та заяви;

-        має широке застосування та охоплює всі потенційні проекти чи послуги, які можуть реалізовуватися між сторонами;

-        є довгостроковим та охоплює тривалий період ділових відносин;

-        містить загальну згоду на такі умови, як вирішення спорів, конфіденційність і відповідальність, умови оплати тощо;

-        розробляється, щоб бути гнучким та поширюватися на виконання декількох майбутніх проектів;

-        може включати положення про процедуру внесення змін для врахування змін у ділових відносинах;

-        визначає загальні положення щодо володіння та використання інтелектуальної власності;

-        використовується під час встановлення нових ділових відносин або коли очікується кілька проектів/послуг.

 

Сторонам слід розглянути можливість використання MSA, якщо вони планують брати участь у кількох транзакціях. MSA забезпечує послідовний набір правил для майбутніх угод. Цей встановлений набір правил допомагає оптимізувати переговори, зменшити адміністративні витрати та підвищити юридичну визначеність і управління ризиками. Замість узгодження умов для кожного нового проекту чи послуги MSA дозволяє обговорювати загальні умови лише один раз. Подальші угоди або проекти можуть здійснюватися за встановленими умовами, що економить час і зменшує потребу в постійній юридичній перевірці. За наявності MSA кожен новий проект або надання послуг може розпочатися негайно на узгоджених умовах, загальних для всіх проектів. MSA сигналізує про прихильність до довгострокових ділових відносин.

 

Statement of Work (SOW) – це документ, що містить детальний опис конкретної роботи (послуг) або проєкту, який має бути виконаний. Він може включати такі аспекти: деталізований опис послуг/завдань і вимог до проєкту, терміни виконання, очікувані результати, кількісні та якісні показники робіт (послуг), графік виконання та етапи роботи (послуг), конкретну вартість та бюджети для кожної стадії робіт (послуг) чи проекту, інформацію про відповідальних осіб та ключові контакти.

 

SOW є обов'язковим додатком до MSA, але використовується для кожного окремого проєкту і конкретизує проект чи послуги, дозволяючи обом сторонам мати чітке розуміння того, що потрібно зробити і за якими умовами.

 

Statement of Work (SOW):

-        описує конкретні проекти або завдання, включаючи деталізований обсяг послуг, результати, терміни та графіки платежів під егідою MSA;

-        є конкретним і детальним; обмеженим конкретним проектом або послугою;

-        розробляється спеціально під конкретний проект, що охоплює часовий графік одного проекту або одного завдання;

-        містить специфічні для проекту деталі, такі як етапи, очікувані результати, терміни виконання та ціни для конкретного проекту;

-        є пристосованим до конкретних вимог проекту; менш гнучким, але більш детальним за обсягом;

-        зазвичай зосереджений на змінах обсягу проекту, термінах або умовах оплати;

-        може визначати правила поводження з інтелектуальною власністю, створеною під час виконання конкретного SOW;

-        використовується під час ініціювання конкретного проекту чи виконання завдання згідно з умовами існуючого MSA.

 

Для прикладу: компанія укладає MSA з постачальником IT-послуг на надання різноманітних послуг (наприклад, технічної підтримки, розробки програмного забезпечення тощо). Цей MSA містить усі загальні умови співпраці. Однак, для кожного окремого проєкту (наприклад, розробка нового мобільного додатку) укладається окремий SOW, який детально описує всі технічні вимоги, терміни і бюджет для цього проєкту.

Отже, MSA спрощує укладання нових угод, адже не потрібно щоразу заново обговорювати базові умови. У той же час, SOW забезпечує чіткість і деталізацію для кожного проєкту, що допомагає уникнути непорозумінь між сторонами.

Отже, Master Service Agreement (MSA) та Statement of Work (SOW) є важливими юридичними документами, які разом забезпечують успішну співпрацю між компаніями. MSA надає загальні правила і структуру взаємодії, тоді як SOW дозволяє конкретизувати вимоги до кожного проєкту. Використання обох цих документів сприяє зменшенню ризиків, покращенню управління проєктами та підвищенню ефективності співпраці.


Фахівці Адвокатського бюро Дениса Писаного можуть надати відповіді на Ваші додаткові питання щодо MSA та SOW та підготувати їх проекти чи дати правову оцінку.

7 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page